Cyberprzemoc
Trwa nabór

6.07.2021

Zapraszamy na szkolenia w zakresie cyberprzemocy.

 

Cyberprzemoc  - uczeń w matni sieci

Cel szkolenia: Głównym celem szkolenia jest omówienie i przyswojenie wiedzy z zakresu zagrożeń cywilizacyjnych zwłaszcza cyberprzemocy (również w odniesieniu do badań). Uczestnicy kursu nabędą wiedzę z zakresu prawidłowej konwersacji ze sprawcą, ofiarą lub świadkami cyberprzemocy. Przeanalizowanie powstałej sytuacji  bądź potencjalnych zagrożeń z klasą. Działania profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy w szkole. Stosowanie procedur reagowania na cyberprzemoc w szkole.

 

 Cyberprzemoc  - jak rozmawiać z rodzicami o cyberprzemocy

Cel szkolenia: Głównym celem jest omówienie i przyswojenie wiedzy z zakresu zagrożeń cywilizacyjnych zwłaszcza cyberprzemocy (również w odniesieniu do badań). Uczestnicy szkolenia nabędą wiedzę wynikającą z zagrożeń i pułapek jakie mogą czekać na dzieci w internecie i jak rodzice mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Zostaną omówione symptomy uzależnienia od intenetu oraz zagadnienia jaki niosą za sobą hejt i stalking. Przedstawione będą  aspekty prawne odpowiedzialności dorosłych i młodzieży. Omówienie sposobów i metod zabezpieczeń w sieci.

Zajęcia w zależności od potrzeb będą prowadzone przezdoświadczonych psychologów i pedagogów.

 

 Cyberprzemoc  - jak rozmawiać z dziećmi o cyberprzemocy

Cel szkolenia: Głównym celem jest omówienie i przyswojenie wiedzy z zakresu zagrożeń cywilizacyjnych zwłaszcza cyberprzemocy (również w odniesieniu do badań). Uczestnicy szkolenia nabędą wiedzę z zagrożeń i pułapek jakie mogą czekać na nich w internecie. Zostaną omówione symptomy uzależnienia od intenetu oraz zagadnienia jaki niosą za sobą hejt i stalking. Przedstawione będą  aspekty prawne odpowiedzialności dorosłych i młodzieży.

Zajęcia w zależności od potrzeb będą prowadzone przez doświadczonych psychologów i pedagogów.

 

 

ZAPISY TRWAJĄ

      605 762 860 cdun@zdz.katowice.pl

 

 

Centrum Doskonalenia Umiejętności Nauczycielskich w Katowicach

ul. Krasińskiego 2, pokój nr 3

tel. 32/603-77-26